Dikkat: Fotoğraflarınız müstehcen sitelerde karşınıza çıkabilir!

Son dönemde artan dolandırıcılık

LİSTENİZDEKİ ERKEKLERE MESAJ GİDİYOR!

Bu kişi adına oluşturulan hesabın profil kısmına cinsel içerikli ifadeler yazılıyor. Ardından mağdurun takip ettiği tüm erkek kullanıcılara istek ve mesaj atılarak profile davet ediyorlar. Ayrıca, mağdurların tanıdıklarından sahte hesap üzerinden borç para isteğinde bulunuyorlar.

FOTOĞRAFI GÖRMEK İÇİN PARA ÖDEME ŞARTI VAR

MAĞDURLARIN ŞİKÂYETİ DİKKATE ALINMIYOR

Instagram hesabı şikâyetler sonucu kapansa da mağdurlar adına açılan sahte Fansly profilini kapatmanın yolu ise savcılıktan geçiyor. Benzer mağduriyeti yaşayan onlarca kadın var. Çeşitli platformlarda seslerini duyurmaya çalışan kadınlardan bir kısmı “Aynı olay ikinci kez başıma geliyor” ifadelerini kullandı. İlgili yerlere şikâyet ettiklerini dile getiren çok sayıda mağdur, halen daha adlarına açılan ‘Fansly’ hesabının kapanmadığını belirtiyor.

‘ŞİKÂYET ETSEM DE HESAP KAPANMADI’

Seslerini duyuramayan kadınlar mağduriyetlerini sosyal platformlarda dile getiriyorlar. E. isimli bir mağdur, “Ben de bir Fansly kurbanıyım. Adıma sahte bir hesap açılmış. Görüntülere ulaşmam engellenmiş. Instagram’dan da engellenmiş fakat benim adımla orijinal olmayan hesapları zevkle kullanıyorlar. Çözümü ne bilmiyorum. Şikâyetle de kapanmadı çözüm arıyorum” sözleri ile yaşadığı sorunu dile getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir