Teknenin alabora olması sonucu gölette kaybolmuştu… Cansız bedenine ulaşıldı

Nallıhan’dan arkadaşı Uğur Çınar (33) ile 2 Nisan’da balık tutmak için Seben Taşlıyayla Göleti’ne gelen ve teknenin alabora olması sonucu suda kaybolan Ferdi Uludağ’ı (44) arama çalışmaları gün boyu sürdü.

Bolu AFAD İl Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı koordinesinde, Zonguldak ile Ankara Jandarma Komutanlığı Sualtı Arama Kurtarma birimi, Ankara Emniyet Müdürlüğü polis dalgıçları ile Bolu, İstanbul ve Sakarya AFAD’a bağlı ekipler, su yüzeyinde ve dipte tarama yaptı.

Ekiplerin çalışması sonucu Uludağ’ın cansız bedenine ulaşıldı.

Botla kıyıya çıkarılan Uludağ’ın cesedi, cumhuriyet savcısının incelemesinin ardından ölüm nedeninin belirlenmesi için İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Ana Bilimdalı Başkanlığına gönderildi.

Ankara’nın Nallıhan ilçesinden balık tutmak için 2 Nisan’da Bolu’daki Seben Taşlıyayla Göleti’ne gelen Uğur Çınar (33) ve arkadaşı Ferdi Uludağ’ın (44) kullandığı tekne gece saatlerinde alabora olmuştu. Çınar kendi imkanlarıyla göletten çıkarken, Uludağ suda kaybolmuş, olay yerine Bolu Jandarma Komutanlığı Jandarma Arama Kurtarma ekipleri sevk edilmişti. Bölgedeki incelemenin ardından yardım istenen Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı Sualtı Arama Kurtarma biriminin yanı sıra İstanbul, Sakarya ve Bolu AFAD ekiplerinin katılımıyla arama çalışması başlatılmıştı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*